X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Archív článků Tým Red Bull KTM je připraven na Dakar

Tým Red Bull KTM je připraven na Dakar

Nejznámější a nejnáročnější soutěž na světě startuje 4. ledna 2015 a motocykly KTM do Jižní Ameriky pojedou navázat na nepřetržitou šňůru třinácti vítězství, kterých dosáhly během uplynulých třinácti „Dakarů“. Tým před několika týdny dokončil poslední testy nového motocyklu KTM 450 Rally a podle slov všech továrních jezdců je vše skvěle připraveno na vítězství s pořadovým číslem 14. Největší hvězdou továrního týmu bude pochopitelně Španěl Marc Coma, čtyřnásobný vítěz téhle soutěže a letošní mistr světa Cross-Country Rallies. Coma nyní veškerou svoji přípravu směřuje na obhajobu svého loňského vítězství, při které by mu měl být nejvíce nápomocen jeho krajan Jordi Viladoms. Ten v loňské soutěži startoval jako náhradník za tragicky zemřelého Američana Kurta Caselliho a svým skvělým výkonem, díky němuž získal druhé místo, si řekl o stálé angažmá.Portugalec Ruben Faria, který loňský ročním musel ukončit už v úvodních etapách, měl přípravu na letošní ročník ztíženou v důsledku zranění ramene. I přes tyhle problémy Faria očekává, že bude začátkem ledna na startovní čáře v plné kondici. Čtvrtým „oranžovým“ mušketýrem bude Brit Sam Sunderland, který absolvoval tvrdou přípravu a během sezóny si také připsal několik úspěšných startů v dálkových soutěžích. Vedle tohoto kvarteta továrních pilotů pojedou další piloti, kteří ve svých týmech budou přímo podporování fabrikou KTM. Jedná se o Poláka Jakuba Przygonskiho (Orlen Team), exmistra světa motokrosové kubatury MX3 a nováčka Dakaru Matthiase Walknera z Rakouska (Betsafe KTM Rally Factory Racing Team) a Australana Toby Priceho (KTM Rally Factory Racing Team), který si také odbude svoji premiéru v téhle soutěži.

Alex Doringer (KTM Rally Team Manager): „Máme pro letošní rok velice silný tým a po roce stráveném přípravou našeho motocyklu jedeme do dalšího ročníku s velkou důvěrou. Samozřejmě se jedná o nejnáročnější soutěž celého roku a stát se může cokoliv, ale my jsme připraveni. Máme velice zkušený tým a nyní spolu se Samem hledíme vstříc skvělé budoucnosti. Závěrečná příprava je vždycky hodně náročná, ale my jsme velice spokojení s naším zlepšením a těšíme se na to, až se v lednu postavíme na startovní čáru.“Dakar 2015

Letošní ročník startuje v argentinské metropoli Buenos Aires a čítá přes 9000 kilometrů rozličného terénu, vedoucího přes Chile, Bolivii zpět do Argentiny. Je to skutečně velice tvrdý test vytrvalosti jednak pro piloty, ale také pro jejich stroje se spoustou navigace, počítání, rychlosti a fyzické i psychické odolnosti. Během dvou týdnu se může stát opravdu cokoliv, a konkurence je v této kubatuře pravděpodobně nejsilnější v historii, ale tovární tým Red Bull KTM Rally Factory Racing Team se pokusí o zisk svého čtrnáctého vítězství!


Vytisknout stránku

© 2024, Flash team s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | E-shop vytvořen na B2C Brána | XHTML 1.0