X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Archív článků Romano Fenati dokázal vyhrát v Le Mans

Romano Fenati dokázal vyhrát v Le Mans

Absolutní nadvláda strojů z Mattighofenu už dlouho ležela v žaludku zejména konstruktérům Hondy. Ti proto na tuto sezónu připravili nový motocykl NSF 250 RW a nutno říci, že se jim nadmíru povedl. Jakkoli je letošní seriál vyrovnaný, neplatí to zatím o jednom jezdci a tím je Brit Danny Kent, jezdící právě s Hondou v týmu Leopard Racing. Z pěti odjetých závodů doposud třikrát vyhrál, jednou dojel na třetím a jednou na čtvrtém místě. Je tak na čele průběžného pořadí s náskokem 37 bodů! Další pořadí už je ale dost natěsnané a na druhém místě je Ital Enea Bastianini, startující s Hondou týmu Gresini Racing Team, který sice ani jednou nezvítězil, ale získal dvě druhá, dvě devátá a jedno čtvrté místo. První trojici doplňuje Kentův týmový kolega, Španěl Efren Vazquez. Za tímto velezkušeným riderem je naopak zástupce nově příchozí vlny a to patnáctiletý Francouz Fabio Quartararo, kvůli jehož nízkému věku byla pro letošní rok připravena výjimka pro vítěze španělského mistráku (jinak lze v MS startovat až od šestnácti let).


Teprve za tímto kvartetem je první motocykl KTM RC250R, a to týmu SKY Racing Team VR46, sedlaný Italem Romanem Fenatim. Tenhle svěřenec legendárního Valentina Rossiho je jediným pilotem KTM, jemuž se letos podařilo vyhrát a to v dosud posledním závodě ve francouzském Le Mans. Romano Fenati i šéf závodního oddělení Pit Beirer tak doufají v obrat a zlepšení výsledků v prospěch strojů KTM.

Romano Fenati"Začátek téhle sezóny byl hodně těžký, ale makali jsme fakt hodně tvrdě a dnes jsme už dokázali vyhrát. Motorka byla perfektní a bezchybné byly i pneumatiky. Jsem opravdu šastný, že jsme se takhle zlepšili."

Pit Beirer"Po dlouhé zimní přestávce a zmoklých předsezónních testech tady máme nově vyvinutý motocykl kubatury Moto3. Mnoho menších úprav pomohlo pilotům zlepšit cit pro motorku, což vyústilo ve Fenatiho vítězství v Le Mans, první výhru KTM v roce 2015. Stejně tak bylo pět dalších strojů KTM v elitní desítce. V prvních závodech byli naši piloti rychlejší nežli v loňském roce, což jasně ukazuje jak letos vzrostla úroveň těchto závodů."

Také za Fenatim jsou seřazeny stroje vyrobené v Mattighofenu, i když tím šestým je Husqvarna pilotovaná Španělem Isaacem Viňalesem (Husqvarna je však "převlečená" KTMka). Následují dva tovární jezdci týmu Red Bull KTM Ajo a to sedmý Jihoafričan Brad Binder a osmý Portugalec Miguel Oliveira.


Naši dva reprezentanti se letos dosud prezentovali nevyrovnanými výkony, když mladší Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) bodoval v prvních třech závodech třináctým, desátým a sedmým místem, pak ale v Jerezu havaroval a dojel až na dvaadvacátém místě. Bohužel kvůli incidentu, při němž po závodě způsobil havárii, byl penalizován a v Le Mans musel startovat z boxu. Ani z Francie si tak žádné body nepřivezl, když dojel na dvacátém místě. V průběžném pořadí je s osmnácti body na třináctém místě. Hned za ním je další nᚠzástupce Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC), jenž zatím nasbíral o jeden bod méně nežli Hanika za jedenácté, čtrnácté a šesté místo.


Průběžné pořadí šampionátu

1 Danny KENT Honda GBR 104
2 Enea BASTIANINI Honda ITA 67
3 Efren VAZQUEZ Honda SPA 60
4 Fabio QUARTARARO Honda FRA 52
5 Romano FENATI KTM ITA 51
6 Isaac VIÑALES Husqvarna SPA 47
7 Brad BINDER KTM RSA 44
8 Miguel OLIVEIRA KTM POR 41
9 Francesco BAGNAIA Mahindra ITA 37
10 John MCPHEE Honda GBR 28
11 Alexis MASBOU Honda FRA 26
12 Niccolò ANTONELLI Honda ITA 19
13 Karel HANIKA KTM CZE 18
14 Jakub KORNFEIL KTM CZE 17
15 Andrea LOCATELLI Honda ITA 14
16 Jorge NAVARRO Honda SPA 12
17 Andrea MIGNO KTM ITA 11
18 Philipp OETTL KTM GER 11
19 Livio LOI Honda BEL 10
20 Niklas AJO KTM FIN 8
21 Hiroki ONO Honda JPN 8
22 Juanfran GUEVARA Mahindra SPA 4
23 Jules DANILOHonda FRA 4
24 Jorge MARTIN Mahindra SPA 3
25 Zulfahmi KHAIRUDDIN KTM MAL 2
26 Stefano MANZI Mahindra ITA 1
27 Matteo FERRARI Mahindra ITA 1

Vytisknout stránku

© 2024, Flash team s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | E-shop vytvořen na B2C Brána | XHTML 1.0