X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Club Tipy a rady Remus výfukové systémy

Proč výfuky Remus?

Remus na KTM SuperDuke 1290

Design, kvalita, zvuk a VÝKON!

Výrobce výfukových systémů REMUS, které můžete najít v naší nabídce, je stejně jako KTM rakouskou firmou. Jen místo v Mattighofenu, byste továrnu našli v městečku Barnbach poblíž Grazu. Na evropský a později i světový trh REMUS vstoupil v roce 1990. A ačkoliv začal nejdříve s produkcí výfukových systémů pro auta, motocyklové systémy se brzo staly stejně důležité. A právě motocykly domácí značky KTM se pak logicky v průběhu let staly tím hlavním co ve vývoji řešili. Šířka nabídky REMUS pro KTM tak nemá ve světě obdoby a žádná jiná značka nemá pro některé modely takový počet možností a variant jako REMUS. Například pro Duke 790 / 890 má REMUS v nabídce 4 typy tlumičů, u Super Adventure z let 2017-2020 je pak typů 5. 

Výfukové systémy Remus

"Zvukově to je hodně dobrá kapela"

Největší výhodou značky REMUS je profesionálně laděný zvuk v akustické komoře, kterou si můžete představit jako hudební studio s motorovou brzdou, kde vývojáři trápí každý stroj a měří citlivými mikrofony zvukové frekvence (viz fotografie Duke 125 a Super Duke 1290 na úvodní fotografii).

Remus Sport Exhaust

Takto si ověřují, že navržené systémy nebudou pro majitele nikdy otravné a budou je pouze bavit. Tohle extrémně drahé R&D zázemí má REMUS k dispozici díky vývoji systémů přímo pro automobilky z řad Aston Martin, AMG, BMW, Maserati, Lamborghini nebo Porsche. Pro všechny tyto značky REMUS vyvíjí originální systémy. Díky know-how z vývoje pro tyto ikony automotive z toho benefitují i systémy vyvíjené pro motorky.

Kromě skvostného zvuku REMUS systémů mají v Rakousku řešení i pro extrovertnější majitele a to ve formě racing variant systémů. Ty se od homologovaných verzí liší možností vyjmout dB killer, což je jinak homologovaným verzím konstrukčně zapovězeno. Takto vyžaduje EURO norma už od roku 2017.

Remus výfuk na moto KTM

Že je REMUS špičkou oboru i pro motocykly potvrzuje i fakt, že pro několik modelů se REMUS stal součástí oficiální nabídky Performance Parts.

Poslední a v dnešní době zásadní výhodou REMUS je skvělá dostupnost zboží a to především díky naší úzké spolupráci s českým dovozcem, který většinu produktů drží na skladě zde v ČR, takže dodání výfuků na téměř všechny aktuální modely je 1 – 2 dny a zmiňovaný připravovaný systém na Super Adventure 1290 dorazí snad již co nevidět.

Remus výfuk na moto KTM Adventure 1290

Budeme vás brzy informovat.

Vytisknout stránku

© 2024, Flash team s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | E-shop vytvořen na B2C Brána | XHTML 1.0