X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Archív článků Piloti KTM zahájili boj o světové tituly v enduru

Piloti KTM zahájili boj o světové tituly v enduru

Všichni soutěžáci museli v sobotu čelit spoustě prachu, který se v okolí chilského města Talca na tratích nacházel. Fabrický tým KTM si připsal dvě vítězství ve třídách E1 a E2 díky stálým oporám v podobě Francouzů Christophe Nambotina a Antoine Mea. Obhájce titulu v nejsilnější třídě E3 Australan Matthew Philips letošní sezónu zahájil třetím místem, zatímco jeho týmový kolega Ivan Cervantes bojoval nejvíce se zraněným kolenem z první etapy. V noci ze soboty na něděli se na tra snesl hustý d隝, který přidělal pořadatelům velké starosti a nejenže způsobil úpravy tratě, ale také například zrušení nedělního extrém testu. Antoine Meovi změna počasí a podmínek na trati rozhodně nevadila a opět nechal celé startovní pole za sebou a dařilo se i Christophe Nambotinovi, který skončil na druhém místě. Na mokru se bohužel vůbec nedařilo „oranžovým“ pilotům v nejsilnější třídě E3, když Philips dojel na osmém a Cervantes dokonce až na dvanáctém místě.

E1

Obhájce titulu Christophe Nambotin se svojí KTM 250 EXC-F startoval do sobotního programu s desetisekundovou penalizací, ale jeho skvělý výkon na trati znamenal to, že do cíle dorazil první s náskokem dvaašedesáti sekund. Neděli Nambotin bohužel zahájil pádem ve druhé etapě a navzdory skvělému zlepšení již nebyl schopen dotáhnout čas Fina Remese. Ten byl ale v sobotu klasifikován až jako čtvrtý a proto Nambotin z Chile odjíždí v pozici leadera kubatury E1.

Nambotin“S desetisekundovou penalizací a skutečností, že Marc Bourgeois byl v prvním kole opravdu hodně rychlý jsem se vyrovnal tak, že jsem tlačil na pilu prostě celý den. Bylo velice jednoduché udělat chybu, zváště na extreme testu, ale první den pro mě byl velice dobrý, cítil jsem se na suchu opravdu skvěle. Pak jsem ale na motokrosovém testu udělal velkou chybu a ztratil hodně času. Necítil jsem se v neděli tak dobře jako na suchu. Dokončil jsem jako druhý, což je spolu s mým vítězstvím ze soboty skvělý start do sezóny.”

Výsledky E1 Chile
1. Eero Remes (FIN), TM (4-1)
2. Christophe Nambotin (FRA), KTM (1-2)
3. Daniel McCanney (GBR), Husqvarna (3-3)
4. Marc Bourgeois (FRA), Yamaha (2-4)
5. Cristobal Guerrero (ESP), Yamaha (5-5)

Pořadí E1 po 2 ze 14 závodů
1. Nambotin, 37 bodů
2. Remes, 33
3. Bourgeois, 30
4. McCanney, 30
5. Guerrero, 22


E2

Šéf továrního týmu Fabio Farioli po sobotě řekl o Antoine Meovi, že byl neúprosný a jeho výkon připomínal dieselový motor. Francouzský pilot sice několikrát havaroval, ale na tempu vůbec nepolevil. Meo se svojí KTM 350 EXC-F zvítězil ve speciálním pátečním KTM super testu, což ocenilo velké množství přihlížejících fanoušků. V sobotu se o prvenství nejvíc přetahoval s Renetem, který ale v závěru dne havaroval. Meo si skvělou formu udržel i v neděli a nakonec uvedl, že i sám sebe překvapil svoji rychlostí.

Meo: “V kubatuře E2 sezávodí opravdu hodně tvrdě a dnešek tohle jen potvrdil. Během závěrečného kola jsem jel fakt hodně ostře a všechno se mi dařilo. Terén byl velice kluzký, ale den pro mě skončil velice dobře. Vítězství v úvodním dni byl skvělý začátek sezóny. Byl jsem ale opradvu překvapený tím, jak jsem jsem bylrychlý během prvního testu v neděli. Normálně je Renet na mokru rychlejší, ale já jsem hned od začátku měl výhodu a cítil jsem se stale lépe a lépe. Pocit z mašiny jsem měl výborný. Přes zimu jsme makali opravdu tvrdě na jejím nastavení a tenhle víkend jsem se cítil opravdu skvěle. Skrátka, měl jsem přes zimu po svém zranění kvalitní trénink, vypadá to, že jsme nastoupili správnou cestu a já se těším do další sezóny!”

Výsledky E2 Chile
1. Antoine Meo (FRA), KTM (1-1)
2. Pierre-Alexandre Renet (FRA), Husqvarna (2-2)
3. Alex Salvini (ITA), Honda (3-3)
4. Johnny Aubert (FRA), Beta (4-4)
5. Jaume Betriu (ESP), Husqvarna (8-5)

Pořadí E2 po 2 ze 14 závodů
1. Meo, 40 bodů
2. Renet, 34
3. Salvini, 30
4. Aubert, 26
5. Guerrero, 20


E3

První etapa byla pro obhájce titulu Matthewa Phillipse z Austrálie hodně rozporuplná. Ve svojí KTM 300 EXC byl sice hodně silný ve třech motokrosových testech, ale velké množství pádů ho odsunulo až na třetí pozici za vítězného Francouze Mathiase Bellina jedoucího s Husqvarnou. V neděli se Phillips propadl dokonce až na osmou pozici. Po svém nedávném zranění se chilským víkendem dosloval protrápil Ivan Cervantes, který skončil na jedenácté, respektive dvanácté pozici.

Výsledky E3 Chile
1. Matti Seistola (FIN), Sherco (2-1)
2. Aigar Leok (EST), TM (5-2)
3. Jonathan Barragan (ESP), Gas Gas (NC-3)
4. Mathias Bellino (FRA), Husqvarna (1-4)
5. Jeremy Tarroux (FRA), Sherco (7-4)
Další KTM
8. Matthew Phillips (AUS), KTM (3-8)
10. Jeremy Joly (FRA), KTM (10-10)
12. Ivan Cervantes (ESP), KTM (11-12)

Pořadí E3 po 2 ze 14 závodů
1. Seistola, 37 points
2. Bellino, 33
3. Leok, 28
4. Phillips, 23
5. Thomas Oldrati (ITA), Husqvarna, 2


Vytisknout stránku

© 2024, Flash team s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | E-shop vytvořen na B2C Brána | XHTML 1.0