X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Club Tipy a rady Off-road brýle HAVOC

Nové off-road brýle od HAVOC Racing

Jezdi bezečně, pohodlně a v netradičním designu!

Díky společnosti WolfiePics přinášíme na nᚠtrh novou značku brýlí HAVOC.

V Americe již nějakou dobu (od roku 2018) budují povědomí o své značce. Zejména na sociálních sítích, na YouTube, ale i účastí na motokrosových závodech, zejména v Kalifornii, protože tam mají svoji centrálu. HAVOC založili tři jezdci, kteří si prozatím nepřejí být veřejně známé osobnosti a kteří nebyli spokojeni s nabídkou brýlí na trhu. Vytvořili brýle, které splnily veškerá jejich očekávání a to za rozumnou cenu. Tyto brýle z řady HAVOC INFINITY mají snadno vyměnitelné sklo přichycené na magnety. Pro zákazníky navíc udělali i vzhledově typičtější variantu off-road brýlí, s viditelným rámečkem a bez magneticky přichyceného skla, řadu HAVOC ELITE.

Název značky je odvozen od sousloví “wreak havoc” a “wreaking havoc”. V překladu z angličtiny to znamená spoušť, dělat povyk, udělat bordel. V jejich podání a ve volném významu to znamená udělat díru do světa, způsobit povyk, otřást zvyklostmi. 

NOVINKA V EVROPĚ

Michaela Wolfie Masaříková: "Pro Evropu je to zatím horká novinka. Většinu Evropanů odradí od nákupu vysoká cena dopravy, clo, proclení a DPH. Nicméně já jsem to risknula a brýle Havoc Infinity na zkoušku objednala. Zaujal mne pro mx brýle neobvyklý plný design bez zepředu viditelného rámečku. Další bonus, který mne přesvědčil kliknout na “add to cart” byla jejich unikátní vlastnost, přichycení skla na magnety, tedy snadno odnímatelné a vyměnitelné a poslední bonus, odnímatelný pásek. Až po jejich vyzkoušení jsem objevila úplně nejdůležitější sadu vlastností, ale na to si chvíli počkejte, pokud budete číst dál."

Konkurenční značky sice také mají podobný typ přichycení skla.. O ́Neal, Blur (který je dělá pro O ́Neal), Progrip, Raven, Bolder, ale zpracování pokulhává, výhled není totožný, tvarování vnitřní pěny a rámečku není ergonomické a téměř všechny značky nedbají tolik na detaily. Například u odvětrání, u materiály pro piny na uchycení strhávaček, výběr skla a podobně. Celkově, když si vezmete do ruky jiné magneticky přichycené brýle a Havoc Infinity brýle, poznáte rychle rozdíl.

Klíčové vlastnosti brýlí Havoc Infinity:

 • ochranné brýle určené pro motokros, enduro, pitbike, quad, MTB, downhill, bikecross, sněžné skútry

 • inovativní magnetické brýle, sklo je magneticky bodově připevněno do rámečku brýlí

 • odnímatelný pásek (na jedno kliknutí) pro individualizaci vzhledu brýlí

 • široký zorný úhel díky zaoblení rámečku a pěně

 • unikátní vysoká (20 mm) vícevrstvá molitanová pěna pro maximální komfort a absorpci potu

 • Anti-Fog a Anti-Scratch sklo s nerezovými piny pro umístění strhávacích fólií (tear-off posts)

 • Anti UV

 • sklo je oblé, náhradní vyměnitelná skla jsou také oblá (pre-curved) pro dokonalý fit

 • délkově nastavitelný pásek s 3D výšivkou s anti-slip silikonovým vnitřním pruhem a posuvným plastovým držáčkem pro konec strhávaček

 • součástí balení je i černý obal na brýle se zlatým logem H

 • příslušenství: jednostěnná skla (lenses) v mnohých barevných provedeních, dvoustěnná skla (dual pane lenses) v mnohých barevných provedeních, laminované i standardní strhávačky (tear-offs)

 • brýle nemají integrovaný roll-off systém

Piny na strhávačky jsou nerezové a našroubované do skla, takže neodpadnou. Většina konkurence má plastové, lepené a dost často tedy odpadnou.

Sklo vydrží celkem dlouho nepoškrábané i používání bez stahovacích fólií.

Strhávačky

Ne každý off-road rider ví, na co a jak se strhávačky používají.

Strhávačka (tear-off, slída, odhazka) je plastová fólie, která se nasazuje na brýle jednotlivě, můžete vrstvit i několik slíd na sebe, maximálně však 10, aby držely, neposunovaly se, nepadaly z pinů a bylo skrze ně vidět. Plastové slídy, často navíc laminované se dají pořídit i v pohromadě slepených vrstvách, nejčastěji jsou po 7 kusech. Laminované slepené slídy lépe drží na pinech a lépe je přes ně vidět. Ale jsou dražší. Používají se zejména na závodech. Slídy se nasadí na dva piny na skle a poté se kraj přehýbá tak, aby pouze svrchní slída měla odhalený konec za který se rukou srthne a zbylé slídy měly konce překryté vždy svrchní slídou.

A na co jsou? Pokud jedete za někým, kdo hodně práší, odlétá od něj bahno, či se vám samotným stává, že při jízdě v bahně a na mokru se kousky špíny dostanou až na vaše brýle, odhodíte při znečištění skla slídu (vždy po jedné) a nemusíte kvůli tomu zastavovat. Na motokrosových tratích je to běžná praxe ale mimo tratě byste neměli nic odhazovat, protože tím znešišťujete okolí. Existují různé gumičky, které jsou provlečené koncem okrajů slíd a u pásku sbírají odhozené slídy, ale pak zase slyšíte při jízdě neustálé šustění odhozených slíd. Neplastové rozložitelné slídy zatím nejsou běžné, protože jejich vlastnosti neodpovídají plastovým, jsou méně čiré.

ZORNÝ ÚHEL, DESIGN A PŘEDEVŠÍM BEZPEČNOST

A teď zpět k brýlím. Nejúžasnější vlastnost je široký zorný úhel, jak horizontální, tak vertikální. Je to díky zaoblení těla brýlí, které je výraznější, než u jiných mx brýlí. Další související skvělá vlastnost je tvar rámečku, který se pomocí molitanové pěny dotýká obličeje, rovnoměrně sedí na obličeji, nikde se neposunuje, ani při doskocích, nikde neodstává a také netlačí na kořen nosu.

Tyto brýle klamou velikostí, působí objemně, ale k obličeji přivinou a nepustí dovnitř prach, špínu, odlétající kamínky. Překvapilo mne také, že není problém je dostat i do malé helmy, používám BELL velikosti XS. Pasují i do Youth L helmy, nezkoušela jsem všechny značky, jen FLY a FOX, ale je to další ukázka toho, jak jejich velikost klame na první pohled.

HAVOC ELITE

Řada ELITE od této značky vypadá na pohled více typicky pro klasické off-road brýle. Od Infinity řady se liší tím, že nemají sklo uchycené magnety, nemají vyměnitelný pásek, molitanová pěna je 18 mm místo 20 mm, nemají dvoustěnná skla a jsou levnější. Zato si ale zachovávají široký výhled, ergonomicky tvarovaný rámeček a molitanovou pěnu, zaoblené sklo, které se dobře a rychle vyměňuje. Je to díky jeho zaoblení a také síle materiálu. Tyto brýle mají navíc odnímatelný chránič nosu a roll-off system pro převíjení plastové fólie, která je využívaná při jízdě na mokrých površích, v bahně, po delší dobu, kde by slídy nestačily pokrýt potřebu jezdce pro odhazování. Dostupná jsou náhradní jednostěnná skla i slídy.

Jednostěnná skla, zatmavená či čirá se používají celoročně, ale pro jízdu za vysoké vlhkosti jsou vhodnější dvoustěnná, která se méně mlží.

Na rovinu, zbavuji se postupně svých brýlí jiných značek, protože Havoc mi naprosto vyhovuje.

A teď máte možnost i vy je vyzkoušet a to pohodlně od českého prodejce. Sáhnout se na ně můžete na našem shoroomu v Mladé Boleslavi, nebo na showroomu společnosti Wolfie picks v Praze - Slivenci.

Vytisknout stránku

© 2024, Flash team s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | E-shop vytvořen na B2C Brána | XHTML 1.0