X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Archív článků Marc Coma vyhrál v Abu Dhabi

Marc Coma vyhrál v Abu Dhabi

Abu Dhabi Desert Challenge, která i letos byla zahajovacím podnikem světové série s názvem FIM Cross Country Rallies World Championship, se stala kořistí pilotů s motocykly KTM, kteří skončili na prvních čtyřech pozicích. Motocyklům z Mattighofenu se zkrátka v arabském písku daří, protože od zavedení kategorie motocyklů do této soutěže (tedy od roku 1995) si všechna vítězství připsali piloti s motocykly KTM! Nejinak tomu tedy bylo i v letošním roce a na nejvyšší stupínek se postavil ten nejostřílenější bombarďák a to Španěl Marc Coma. Na druhém místě skončil Comův týmový kolega Sam Sunderland z Velké Británie, fabrikou podporovaný Chilan Pablo Quintanilla získal bronz a další tovární jezdec Ruben Faria z Portugalska skončil čtvrtý. KáTéeMáci se svými motocykly KTM 450 Rally zkrátka „zbytek světa“ doslova deklasovali a v náročné soutěži, při níž se teploty vyšplhaly až na 45 stupňů Celsia, jim nechali pouhé dvě místa v elitní desítce!


Coma předváděl svoji obvyklou taktickou jízdu hodnou několikanásobného dakarského vítěze. Po vítězství v úvodní etapě si zajistil výhodný start pro druhý den, kdy si hlídal čelo závodu, v dalších dvou etapách skončil vždy druhý a zvyšoval svůj náskok na čele. Se svými soupeři si pohrál jak kočka s myší a na hodnotě jeho vítězství nic nemění ani to, že soutěž musela být zkrácena, protože kvůli písečné bouři nemohli „do luftu“ pořadatelské a zdravotnické vrtulníky. Rally tak pořadatelé ukončili po čtvrté etapě.

Marc Coma: „Dnešní etapa se musela kvůli nepříznivému počasí ukončit a museli jsme se do Abu Dhabi vrátit po silnici. Je pravda, že počasí bylo opravdu hodně špatné. Jsem ale velmi šastný a také hrdý na to, že jsem získal svoje osmé vítězství v téhle soutěži. Je totiž strašně důležité pokračovat v této cestě, obzvláště po vítězství na Dakaru. Získali jsme teď hodně bodů do světového šampionátu a teď si budeme moct odpočinout a připravit se na další závod v Kataru."Neztratili se ani další oranžoví střelci a také tentokrát byl hodně vidět rakouský exmistr světa v motokrosu Matthias Walkner. Ten po svém impozantním vstupu do Rally Dakar opět dokázal, že je velkou nadějí dálkových rally. V úvodní etapě skončil třetí a i když se v úterý propadl pořadím v důsledku technické poruchy, tak nehodil flintu do žita a připsal si vítězství ve čtvrté etapě.

Další závod se jede mezi 19. a 24. dubnem v Kataru (Sealine Rally Qatar).

Celkové pořadí Abu Dhabi Desert Challenge 2015
1. Marc Coma (ESP), KTM, 14:49:05 h
2. Sam Sunderland (GBR), KTM, +11:55 min
3. Pablo Quintanilla (CHI), KTM, +20:16
4. Ruben Faria (POR), KTM, +28:01
5. Ricky Brabec (USA), Honda, +34:17
Další KTM
6. Mohammad Al Balooshi (UAE), KTM, +44:48
7. Juan Salvatierra (BOL), KTM, +1:03:06 h
8. Matt Hart (AUS), KTM, +1:13:15
10. David McBride (GBR), KTM, +1:17:35
38. Matthias Walkner (AUT), KTM, +33:04:43 (27:35:00 h penalty)

Vytisknout stránku

© 2024, Flash team s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | E-shop vytvořen na B2C Brána | XHTML 1.0