X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Club Oblečení a doplňky Jaké oblečení na cestovní enduro

Jaké oblečení na cestovní enduro

„Ahoj, pořídil jsem si motorku - cestovní enduro. Poradili byste mi jaké oblečení by bylo vhodné? Kůže, nebo textilní? Chystám se jezdit za každého počasí. Rád bych, aby to vypadalo dobře, nebylo zbytečně předražené, ale zároveň bylo funkční.“

Častý dotaz našich klientů

Adventure motorky, cestovní endura, nebo jen endura je třeba si rozdělit a to platí také o výběru oblečení jezdce. Dnes se zaměříme na cestovní endura, dále jen adventure motocykly. 

Nezapomínejme, že oblečení není jen módní záležitostí, ale především funkční a bezpečné. Musí jezdce dobře chránit při pádu, ale i počasí a zaručit mu maximální pohodlí, a to nejen v terénu, ale i na silnici. Samotné oblečení na adventure motocykl můžeme rozdělit na dvě skupiny a to častější užívání při cestování na silnici, nebo “odolnější” do drsnějších podmínek a terénu.  

Než se dostaneme k samotnému oblečení, které je viditelné na první pohled, pojďme si říct, na co nezapomenout a nepodcenit. Jsou to vrstvy pod oblečení jako takové:

Termoprádlochrániče

Spousta lidí si myslí, že je termoprádlo určené jen do zimy a hřeje, což je omyl. Termoprádlo nám zaručuje pohodlí jak zimě tak i v teplých dnech. Dokáže hřát, ale také chladit. Podle ročního období a aktuální teploty jde obléct triko s krátkým nebo dlouhým rukávem a to samé platí o spodkách či trenkách.

Chrániče končetin, které jsou připevněny přímo na tělo, jsou daleko účinnější a chrání lépe než integrované chrániče v oblečení, které se v případě pádu mohou dostat jinam, než by měly být. 

Pro ochranu kolen jsou nejlepší ortézy. Jednak koleno chrání z vnějšku proti zranění a odření, ale hlavně proti rotaci kolene a poranění vazů nebo menisků. 

Když se bavíme o možnosti posunu chrániče při pádu a jeho snížení účinnosti, tak přesně to samé platí v případě protektoru zad, chcete-li páteřáku, který stoprocentně doporučujeme externí, tedy samostatný, který je připevněn přímo na tělo, protože při pádu je stále na svém místě, na rozdíl od integrovaného v bundě. 

Pokud střídáte silnici a terén, není vůbec špatná chráničová vesta, která má chrániče horních končetin, trupu i zad a krásně se vejde pod bundu i pod dres. Její ochranné vlastnosti jsou dobré a dá se v horkých dnech používat jen v kombinaci s tričkem.

Samotné oblečení na adventure motocykl můžeme rozdělit na dvě skupiny a to častější užívání při cestování na silnici, nebo “odolnější” do drsnějších podmínek a terénu.  

Boty

Jaké vybrat boty na motocykl dle použití a jejich přednosti, jsme si již popsali v článku zde a proto si jen v rychlosti připomeneme jaké boty máme. Vybrat si můžeme z vysloveně terénních (motokrosových), adventure, které jsou odolnější nejen materiálem a chrániči pro případný pád, ale také proti nepříznivým povětrnostním podmínkám, až po “obyčejné” cestovní boty

Rukavice

Rukavice pro cestovní endura většinou nejsou tak dlouhé jako silniční rukavice a prodávají se buď textilní nebo kožené doplněné protektory kloubů odolné proti zranění při pádu a zároveň pohodlné pro citlivé a bezpečné ovládání vašeho motocyklu. 

Helma

Pro vaši bezpečnost je nedůležitější výběr správné helmy o kterých jsme již také psali v článku zde

Helmy kategorie adventure rozhodně nejsou módním doplňkem, ale především funkční záležitostí. Hlavní předností je větší otvor pro dobrý výhled, který je oproti integrálním silničním přilbám daleko více „otevřený“. 

U většiny adventure helem jde jednoduše odmontovat plexi a místo něj použít offroadové brýle, které jsou v terénu k nezaplacení. Helma pak dobře větrá a brýle se od prachu či bláta čistí daleko lépe než plexi. 

Možností při výběru toho správného oblečení je opravdu hodně, a proto berte tenhle článek jen jako nástřel toho nejdůležitějšího a pro bližší informace neváhejte kontaktovat naše specialisty v obchodu, kteří se vám budou plně věnovat a při správném výběru rádi poradí a doporučí to pravé, vám přímo na míru. 

Pojeďte se s námi odreagovat, něco se přiučit a pobavit na Adventure Challenge 2022! Máme posledních pár volných míst!

Vytisknout stránku

© 2024, Flash team s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | E-shop vytvořen na B2C Brána | XHTML 1.0