X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Club Aktuality Novinky u RadeGarage

Jak vylepšit KTM 790/890 Adventure R

Radikálně jiná KTM 790/890 Adventure R od Rade/Garage

KTM 790/890 Adventure od Rade/Garage

Tým českých nadšenců z brandýského Rade/Garage, který je ve světě známý díky výrobě vysoce kvalitních a designově atraktivních nástaveb pro rally jezdce a dalšího adventure příslušenství navrženého speciálně pro vybrané modely KTM a Husqvarna, přichází s unikátně odlišným kitem pro KTM 790/890 Adventure R.

Kompletní kit změní sériovou motorku na moderní a elegantní rally bike. Změna designu není prvoplánová, jde ruku v ruce s funkčností a přináší tak řadu výhod. Jednoduchá instalace je u výrobků z dílny Rade/Garage již samozřejmostí, zde však nadevše vyčnívá nejen unikátní modularita a užší stavba radikálně měnící vzhled, ale také dramaticky zlepšená ovladatelnost již témeř dokonalého motocyklu.

KTM 790 RG ADV 2x Kit Serie B

Kit předních palivových nádrží

Kit předních palivových nádrží

Dvě přední palivové nádrže nahrazující o 12 cm širší originální KTM nádrž dávají celkový objem 17 litrů. Užší stavba a ergonomie podobná soutěžním speciálům z Rally Dakar, poskytuje lepší rozložení hmotnosti, nižší těžiště a tím i zlepšení ovladatelnosti. Úzká stavba také zajišuje lepší průchodnost terénem. V porovnání se sériovou nádrží je tento modul lehčí o 3 kg při stejném objemu paliva. Jednotlivé nádrže se plní nezávisle, ale jsou propojeny palivovou hadicí ve spodní části. Díky tomu je zachován stejný princip jako u sériového modelu, který má také 2 oddělené palivové komory.

Dalším prvkem, který je dodáván spolu s kitem, je vestavěný úložný prostor o objemu 2 l, který je inspirován předchozím modelem KTM 990.

Kit předních palivových nádrží

Je tak praktickým místem, kam vložíte vše, co potřebujete mít rychle po ruce, a už peněženku, mobil nebo třeba akční kameru. V této karbonové schránce je i USB konektor umožňující nabíjení telefonu, powerbanky či jiného zařízení. O své věci se nemusíte obávat ani při nepřízni počasí, úložná schránka je voděodolná. Součástí kitu je také adaptér pro tlumič řízení značky Scott.

Kit předních palivových nádrží

Nedílnou součástí tohoto kitu jsou také nově navržené kryty nádrží a integrované chrániče chladiče, které jsou vyrobeny ze silných frézovaných hliníkových bloků a svařovaných trubek připevněných k rámu motocyklu. Jak už je u výrobků R/G standardem, velký důraz byl kladen na atraktivní design i těchto dílčích částí. Na spodní části nádrží jsou umístěny pevné karbon-kevlarové kryty, které poskytují zvláštní ochranu bez navýšení hmotnosti. Tyto boční kryty palivových nádrží lze namontovat spolu s jakýmkoliv krytem motoru určeným pro model KTM 790/890 Adventure, vyjma těch krytů motoru, u kterých je pro jejich namontování nutné odstranění bočních krytů nádrží v originální verzi, například AXP.

Kit rally věže s LED světly

Kit rally věže s LED světly

Srdcem tohoto kitu je již osvědčená karbonová rally věž, která se skládá ze 3-9 vrstev karbon-kevlaru, což zajišuje značnou pevnost v kombinaci s velmi nízkou hmotností (430 g). Oproti originálnímu řešení tak ušetříte téměř 1 kg jen na světlometu.

Celý kit byl navržen s důrazem na praktičnost a s ohledem na každodenní používání. Proto je součástí kitu i USB zásuvka a držák navigace o průměru 12 mm, který je uchycený na silent blocích pro snížení mikrovibrací a prodloužení životnosti vašich elektronických zařízení. V prostoru pro navigaci je dostatek místa pro mobil, osmipalcový tablet, navigační zařízení nebo roadbook. Důležité je, že díky optimálnímu umístění věže bude vámi používané zařízení vždy v ideálním zorném úhlu.

Kit rally věže s LED světly

 Další součástí jsou homologovaná LED světla, která splňují standardy EU pro legální provoz, a svou svítivostí dodávají atraktivní vzhled a bezpečnost.

Originální uchycení světlometu na plastových držácích je slabou stránkou KTM 790/890 Adventure. Již při nevelkém zatížení má tendenci praskat. Proto jsou součástí R/G kitu výztuhy, které nejenže zabraňují prasknutí, ale také jako jediné na trhu nepřekrývají VIN kód. Díky tomu budou hraniční či policejní kontroly při vašich cestách velmi rychlou záležitostí.

Kit zadních nádrží

Kit zadních nádrží

Zadní přídavné nádrže mají stejnou velikost jako originální plastové bočnice, tím si motorka zachovává svou úzkou stavbu a lehkost. Po jejich instalaci získáte dalších 5 l paliva (každá strana má 2,5 l), přičemž můžete volit z konfigurací dle vašich potřeb použití: palivo-palivo nebo palivo-voda.

Přečerpání paliva do palivového systému je zajištěno pomocí palivové hadice připojené k přední nádrži. Celý proces funguje na principu gravitace. Doporučena je instalace rychlospojky na palivovou hadici pro snadnou demontហzadních přídavných nádrží v případě, že je nebudete momentálně potřebovat.

Kit zadních nádrží

Voda je život. Ale tahat se s ní na zádech jednoho omrzí. Nádrž určená pro převoz vody je vybavena kohoutkem, který snadno umožní například umýt si ruce, ešus apod. Pro tento účel je určena pouze levá nádrž. Instalace probíhá pomocí rychloupínáků známých z jízdních kol. To znamená, že pro opětovné naplnění vodou tuto nádrž snadno odmontujete během několika sekund.

Testováno na FIM Rally

Testováno na FIM Rally

Photo by: Actiongraphers

Jako každý renomovaný výrobce motocyklového příslušenství i v Rade/Garage vědí, že kvalitního otestování svých produktů lze dosáhnout nejlépe v závodním zatížení. Proto se tým Rade/Garage zúčastnil podniku z kalendáře FIM Rally v Chorvatsku, kde na tratích Dinaric Rally úspěšně otestoval stroj KTM 790 Adventure R ve výše popsané specifikaci. Dokladem dobře odvedené práce a značkou kvality bylo dominantní vítězství v kategorii M6 (F) dvouválcových motocyklů do 1300cc s jezdcem Matyášem Červenkou v sedle.

Vytisknout stránku

© 2024, Flash team s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | E-shop vytvořen na B2C Brána | XHTML 1.0